Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

portret_maloy_3.jpg
logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої Національної академії медичних наук України”

(057) 373-90-00         (057) 373-90-50
nit_pr@ukr.net  
  therapy@amnu.gov.ua

logo.jpg

28-30 вересня 2023 року відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «XV Український гастроентерологічний тиждень»

     Він проходив в мальовничому місті Прикарпаття – селищі Татарів. Організаторами та науковими керівниками заходу були Президент Української гастроентерологічної асоціації», заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Ігор Скрипник та голова комітету з освіти ГО «Українська гастроентерологічна асоціація», член-кореспондент  НАМН України, доктор медичних наук, професор Наталія Харченко.

     В перший день конференції відбулась сесія Національної школи гастроентерологів, гепатологів України, на якій були висвітлені новини гепатології за матеріалами EASL та сесії Американського гастроентерологічного тижня DDW 2023 року. Обговорювалась необхідність розробки та оновлення клінічних настанов та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги з ведення пацієнтів із гастроентерологічними захворюваннями.

     Ряд доповідей були присвячені патофізіологічним особливостям ураження гастродуоденальної зони та сучасним підходам до їх лікування. В рамках цього засідання особливу увагу привернула доповідь керівника ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України», члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Галини Фадєєнко щодо вітамінної гастропротекції та плейотропні властивості вітамінів в терапії коморбідних станів.

     Другий день конференції був присвячений особливостям діагностики, лікування та профілактики захворювань печінки. В лекціях провідних вчених з Німеччини, Італії  обговорювались сучасні парадигми неалкогольної жирової хвороби печінки та медикаментозно-індукованих її уражень. Про сучасний менеджмент хворих з коморбідним перебігом метаболічно асоційованої жирової хвороби печінки та ендокринною патологією доповіла заступник директора з наукової роботи ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України», доктор медичних наук, професор Олена Колеснікова.

     Складні пацієнти вимагають підвищеної уваги лікаря, оскільки нерідко діагностика і лікування таких хворих викликають труднощі. Тому особливу зацікавленість  учасників форуму викликала   доповідь професора Олени Колеснікової на тему «Зміни кишково-судинного бар’єру як фактор прогресування цирозу печінки».

     В останній день наукового форуму обговорювались проблемні питання діагностики та лікування захворювань кишечника та підшлункової залози. Були розглянуті лікувальні стратегії при синдромі подразненого кишечника, виразкового коліту, хвороби Крона та хронічного панкреатиту, роль порушень кишкової мікробіоти в патогенезі цих захворювань.

     В рамках конференції відбулось нагородження медаллю Української гастроентерологічної асоціації  ім. Г.Й. Бурчинського «За особистий внесок в розвиток вітчизняної  гастроентерології» члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Юрія Філіпова (посмертно) та члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Наталії Харченко, а також підведені підсумки конкурсу наукових робіт молодих вчених з гастроентерології у 2023 році.

 

Kolesn11.jpg
Kolesn12.jpg

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 373-90-50
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а

Код ЄДРПОУ: 04528465