24 травня 2023р. в ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України» відбулася науково-практична конференція молодих вчених з міжнародною участю
24 травня 2023р. в ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України» Рада молодих вчених Національного інституту терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України організувала науково-практичну конференцію молодих вчених з міжнародною участю “АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КЛІНІЧНОЇ МЕДИЦИНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ: ПОГЛЯД МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ”, присвячена Дню науки та 30-ти річчю Національної академії медичних наук України
Відкрила конференцію заступник директора з наукової роботи ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України» доктор медичних наук, професор Колеснікова Олена Вадимівна. Вона подякувала усім учасникам наукового заходу, які взяли активну участь в конференції, незважаючи на всі обставини в сучасних умовах, щоб обмінятися досвідом, та побажала натхнення, плідної роботи і активної дискусії.
У конференції прийняли участь молоді науковці різних спеціалізацій з різних куточків України, країн далекого зарубіжжя.
Під час конференції обговорювалися важливі питання сучасної діагностики, лікування та профілактики найпоширеніших захворювань у таких галузях медицини: терапія, кардіологія, пульмонологія, гастроентерологія, педіатрія, ендокринологія, інфекційні хвороби та мікробіологія, неврологія та психіатрія, дерматовенерологія, онкологія, медична радіологія, хірургія, ортопедія та травматологія, клінічна фармакологія та фармакотерапія, патофізіологія, патоморфологія та спортивна медицина.
В ході конференції була проведена англомовна сесія, на якій молоді спеціалісти з інших країн мали змогу виступити з доповідями відносно актуальних в наш час питань та проблем медицини.
Виступи супроводжувалися активною дискусією і запитаннями. В межах заходу обговорювали ведення пацієнтів, які перенесли COVID-19, терапевтичні складності та проблеми, які є найбільш гострими при веденні пацієнтів в умовах воєнного часу в Україні, особливо стосовно військовослужбовців та мирного населення, які безпосередньо знаходилися в зоні бойових дій та зазнали травм, уражень, порушень, пов’язаних з розвитком хронічних захворювань. Коморбідність стає все більш актуальною в ХХІ столітті, що активно висвітлювалося доповідачами різних сесій. У ході конференції було відмічено, що на сьогодні необхідне посилення діагностичної та профілактичної складової у закладах охорони здоров’я, проведення пропагування здорового способу життя, впровадження освітніх програм тощо.
Автори кращих робіт були нагороджені цінними призами та отримали можливість опублікувати результати своєї роботи в журналі «Український терапевтичний журнал», що входить до Переліку наукових фахових видань України з медичних наук. В україномовній сесії за найкращу доповідь була нагороджена Панібратюк Ольга Анатоліївна («Аналіз важких ускладнень при терапії антикоагулянтами фібриляції передсердь»), в англомовній сесії - Banerjee Rohan з доповіддю «Improper home canning and foodborne botulismas – a public health concern», в постерній сесії - Сисоєва Наталія Андріївна («Клінічний випадок пацієнта із вторинною дилатаційною кардіоміопатією»). Окрім того, за практичну значущість роботи була нагороджена Немальцова Катерина Володимирівна («Пізня променева токсичність після радикальної радіотерапії раку геніталій»), за найкращу презентацію наукових досліджень - Семененко Ксенія Олександрівна «Оцінка ряду функціональних систем організму онкологічних хворих, що перенесли COVID-19», за висвітлення найбільш актуальних в наш час проблем та шляхів їх вирішення була нагороджена Сімбірьова Анна Сергіївна («Наукові і медичні бар'єри в період військового конфлікту: проблеми і виклики для вчених-онкологів»).
Усім учасники конференції будуть надіслані електронні сертифікати на електронну пошту.
Робота наукової конференції закінчилася прийняттям резолюції.