29 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СЕРЦЯ
За ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року щорічно проводиться Всесвітній день серця. Ця подія відзначалася в останню неділю вересня, але з 2011 року встановили фіксовану дату - 29 вересня. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.
Протягом 70-80 років людське серце здатне заповнити близько 3500 стандартних залізничних цистерн. За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням воно виштовхує в артерії 70-80 мл крові.
Наше серце дуже працьовите, а дублерів у нього немає!
Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі. Метою проведення в цей день заходів є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.
Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань - це артеріальна гіпертензія, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамія, вживання алкоголю, тютюнопаління і стреси.
ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України» разом з ГО «Українська асоціація профілактичної медицини» та за підтримки Департаментів охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради в рамках Всесвітнього дня серця в мирний час проводив різні акція як на території установи, так і за її межами, з метою виявлення груп ризику розвитку серцево-судинних захворювань.




На сьогодні перебіг багатьох хвороб має свої особливості через вторгнення російських військ в Україну. Через воєнні дії організм людини перебуває в стані постійного стресу, це провокує загострення хронічних серцево-судинних хвороб. Досвід свідчить про те, що найпоширеніші недуги, які загострюються під час війни, – це гіпертонічна хвороба та ішемічна хвороба серця.
Ми звертаємось до пацієнтів:
не забувайте, що життя продовжується.
Дбайте про своє здоров’я
БЕРЕЖІТЬ СЕРЦЕ!
В організмі досить парних органів і лише серце на самоті.