Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

portret_maloy_3.jpg
logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої Національної академії медичних наук України”

(057) 373-90-00         (057) 373-90-50
nit_pr@ukr.net  
  therapy@amnu.gov.ua

logo.jpg

27-Й ТИЖДЕНЬ ОБ'ЄДНАНОЇ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЇ

 

(27 th UEG Week, Barcelona, Oct. 19 - 23, 2019

Fira Gran Via / North Access Barcelona, Spain)

 

19-23 жовтня 2019 р. у місті Барселона (Іспанія) конгрес-центрі Фіра гран Віа відбувся 27-й тиждень Об'єднаної європейської гастроентерології.

Організатор конгресу: Європейська гастроентерологічна асоціація.

В конгресі взяли участь більше 13000 тисяч делегатів з 122 країн світу (провідні вчені, молоді вчені, медсестри).

Українська делегація була представлена провідними вченими-гастроентерологами та дієтологами (проф. Дорофєєв А.Е., проф. Ткач С.М., проф. Губська О.Ю, к.мед.н. Швец О.В. та ін.) та молодими вченими, лікарями з різних регіонів України.

У 2019 році 31 молодий вчений з України (лікарі-гастроентерологи, дитячі гастроентерологи, ендоскопісти та хірурги) отримали гранти та мали можливість відвідати 27 th UEG Week, пройти практичні курси з ендоскопії, представити постерні доповіді та мали публікації абстрактів.

 

image002.jpg
image004.jpg

Наукова програма 27 th UEG Week включала 2 дні післядипломної освіти (19-20.10.19), 222 наукові сесії, 13 спонсорських симпозіумів, сесії відеоендоскопії, сателітні симпозіуми (21-23.10.19).

Курси післядипломної освіти відвідали більше 4000 тисяч делегатів. Курси були присвячені актуальним питанням лікування запальних захворювань кишечника (ЗЗК), а саме, неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона, діаностиці та сучасним підходам лікування дівертикулярної хвороби та її ускладнень, а також діагностиці та лікуванню біліарних стенозів, еозинофільного езофагіту, аутоімунного панкреатиту. Особлива увага приділялась фекальній трансплантації мікробіоти: досягненням, перспективам та складнощам методу. Висвітлені нові дані щодо ролі мікробіома в нормі та патології. Частина симпозіумів була присвячена сучасній біологічній терапії ЗЗК. Окремий курс був присвячений ендоскопії та новітнім діагностичним методам у гастроентерологічній практиці (функціональній зондовій топографії з люмінальною візуалізацією).

У роботі конгресу взяли участь провідні вчені світу Antonio Gasbarrini (Італія), Alberto Arezzo та Andrea Tringali (Італія), Desmond C. Winter (Ірландія), Marco J. Bruno (Нідерланди), Ian Mark Gralnek та Henit Yanai (Ізраіль), Britta Siegmund (Германія), Raf Bisschops (Бельгія), Siwan Thomas-Gibson та john Atherton (Об'єднане королівство), Patrizia Katharina Kump (Австрія) та ін.

Програми наставничества для аспірантів та молодих вчених проводилися 21 та 22 жовтня 2019 року під керівницством: Iris D. Nagtegaal (Нідерланди) – тема: колоректальний рак, Harry Sokol (Франція) – тема: мікробіом, Daniel Blero (Бельгія): тема: баріартрична ендоскопія, Monika Ferlitsch (Австрія) – колоноскопія та інш. У програмах наставничества взяли участь 151 молодий вчений, у програмах навчання аспірантів – 29 учасників.

Учасники післядипломного навчання та наукових сесій 27 th UEG Week, що пройшли тестування по закінченню тижня, отримали 33 СМЕ (балів).

На 27-й тиждень Об'єднаної європейської гастроентерології було подано 3421 абстракти, з яких було прийнято 2443 (71,5%). 366 абстракти було відібрано для усної презентації та 2077 – для постерної презентації. 510 постерним презентаціям науковим Комітетом були присуджені тревел-гранти.

Від вчених України були презентовані постерні доповіді.

Від Національного інституту терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України активну участь у 27 th UEG Week приймала:

  • Нікіфорова Яна Василівна - Науковий співробітник відділу вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями, к.мед.наук

image006.jpg
image008.jpg
image010.jpg
image012.jpg

Наукові досягнення відділу вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями були представленні у вигляді публікації абстракту у Abstract issue Європейського журналу гастроентелогії – автори: д.мед.н., проф. Фадєєнко Г.Д., Нікіфорова Я.В. Абстракт було відібрано для постерної та електронної презентації, як один з 510 найкращих та присуджено тревел-грант. Постерна доповідь була представлена 22.10.19 та отримала гарні оцінки від представників Наукового комітету.

 

image014.jpg
image016.jpg
image018.jpg
image020.jpg

Протягом усього тижня вчені мали змогу ознайомитися з науковими досягненнями колег за допомогою перегляду е-постерів.

 

image022.jpg
image024.jpg
image026.jpg
image028.jpg

Постерні доповіді були з різних країн світу, присвячені переважно біологічному лікуванню ЗЗК (ефективності та безпечності застосування анти – TNF – терапії, а саме Інфліксімабу, анти-альфа2 – бета7 – інтегрину Ведолізумабу, низькомолекулярного інгібітору янус – кінази Тофацитинібу, тощо), дослідженню мікробіоти кишечника, маркерів діагностики фіброзу печінки, моделюванню прогнозу розвитку раку шлунка у пацієнтів з хронічним гастритом, що асоційований з хелікобактерною інфекцією, тощо.

Окрім навчальної програми цікаво було відвідати симпозіум «Поради від успішних жінок - гастроентерологів», на якому розглядалися питання щодо можливостей кар'єрного зростання жінок та раціонального поєднання родинних обов'язків та роботи.

 

Наступний 28-й тиждень Об'єднаної європейської гастроентерології (28 th UEG week) відбудеться 10-14 жовтня 2020 року в м. Амстердам (Нідерланди).

Реєстрацію буде відкрито у березні 2020року.

Бажаємо усім колегам подальшої плідної праці, бажання навчатися, натхнення та нових наукових досягнень!

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 373-90-50
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а

Код ЄДРПОУ: 04528465