Кліника ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України»
Керівник клініки –медичний директор, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук – Тверетінов Олександр Борисович.
Клініка Інституту є науково-практичним структурним підрозділом, де здійснюються наукові дослідження, розробляються і впроваджуються нові методи діагностики, лікування, профілактики захворювань внутрішніх органів та надається висококваліфікована спеціалізована медична допомога профільним хворим.
Клініка Інституту має:
- вищу акредитаційну категорію (сертифікат Міністерства охорони здоров’я України серія МЗ № 014726 від 23 січня 2020 року, строк дії сертифікату з 03 січня 2020 року по 02 січня 2023 року) (на період дії воєнного стану акредитація закладів охорони здоров'я не проводиться Постанова від 13 травня 2022 р. № 592 зміни до постанови КМУ від 15 липня 1997 р. № 765 «Про затвердження Порядку акредитації закладу охорони здоров’я»., Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Наказ від 22 грудня 2022 року № 309);
- ліцензію міністерства охорони здоров'я України на медичну практику (серія АЕ №197294 від 06.06.2013 р., безстроково). Наказ МОЗ України від 01.06.2017 р. № 592 на додаткові спеціальності;
- ліцензію на придбання, зберігання, перевезення, реалізацію (відпуск), знищення, використання наркотичних засобів (списку 1 таблиці II та списку 1 таблиці III), психотропних речовин (списку 2 таблиці II та списку 2 таблиці III) , прекурсорів (списку 1 таблиці IV та списку 2 таблиці IV) «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», строк дії ліцензії з 17.12. 2020 до 17.12.2025 року (Ліцензійний реєстр від 23.12.2020року);
- сертифікат на систему управління якістю (№ UA 80072.04528465.1-2021, дійсний до 28 листопада 2024 року);
- ліцензію Державного комітету ядерного регулювання України на право діяльності по використанню джерел іонізуючого випромінювання (серія ОВ № 070083 дійсна до 27.05.2031 р.);
- свідоцтва про відповідність вимірювань системи ДСТУ ISO 10012:2005 патолого-анатомічного відділення, клініко-діагностичної лабораторії, відділення функціональної та ультразвукової діагностики.
До складу клініки входять клінічні підрозділи, розраховані на 180 ліжок: відділення реанімації та інтенсивної терапії, ішемічної хвороби серця та серцевої недостатності, гастроентерології та терапії, відділення ускладнень артеріальних гіпертензій та коморбідних станів, кардіометаболічне відділення, також консультативна поліклініка з відділенням фізичної та реабілітаційної медицини та ендоскопічний кабінет.
Консультативна поліклініка розрахована на 350 відвідувань у день. У консультативній поліклініці щорічно консультується понад 50 тисяч мешканців різних областей України, з них більше, ніж 5тисяч хворих проходять курс стаціонарного обстеження, лікування та реабілітації.
В структуру клініки входять:
- діагностичні підрозділи: відділення функціональної та ультразвукової діагностики, рентгенологічне відділення, кабінет
комп’ютерної томографії;
- підрозділи лабораторних досліджень: патолого-анатомічне відділення, клініко-діагностична лабораторія та
бактеріологічний відділ;
- організаційні підрозділи: організаційно-методичний інформаційно-аналітичний відділ, метрологічна служба, архів;
- підрозділи загально-медичного забезпечення: відділ матеріально-технічного забезпечення, фармацевт клінічний,
асистент фармацевта, харчоблок та центральне стерилізаційне відділення.
Клініка є базою для проведення наукових досліджень інституту, а також базою для підготовки аспірантів, клінічних ординаторів, інтернів згідно з профілем інституту.
Клініка здійснює всі види лікувально-діагностичної, консультативної та профілактичної допомоги населенню України у відповідності з основними напрямками діяльності і планом науково-дослідних робіт інституту.
Клініка надає високоспеціалізовану медичну допомогу особам, які направлені до Інституту для вирішення експертних питань з встановленням діагнозу та лікування пацієнтів, які відносяться до груп спостереження, а також військовослужбовцям, по направленню з Військово шпиталю, внутрішньо переміщеним особам (ВПО).
Діяльність клініки регламентується законами України, постановами Кабінету міністрів, наказами Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, статутом інституту, наказами і розпорядженнями директора інституту, рішеннями Вченої ради.
На базі клініки здійснюється розробка, апробація та впровадження інструктивних, методичних, інформативних матеріалів у відповідності до загальних направлень діяльності інституту.
В клініці створюється та ведеться реєстр (реєстри) відповідних контингентів хворих, які лікуються.
Клініка надає організаційно-методичну допомогу лікувальним закладам територіального, обласного та національного рівня з питань лікування пацієнтів терапевтичного профілю.
Консультація хворих.
Консультативна поліклініка надає висококваліфіковану амбулаторну медичну допомогу у повному обсязі. У консультативній поліклініці ведуть прийом лікарі-консультанти: професори, доктори та кандидати медичних наук, лікарі першої та вищої категорії, у тому числі: з терапії, кардіології, гастроентерології, пульмонології, нефрології, неврології, ендокринології, отоларингології, стоматології, офтальмології, гінекології, урології.
Перелік документів, для всіх категорій хворих, які направляються на консультацію:
- паспорт, що підтверджує громадянство України.
- електронне направлення на консультацію.
- медичні документи (якщо є - виписка з історії хвороби, дані обстеження).
Записатися на прийом до лікаря консультативної поліклініки можна:
- особисто звернутися до реєстратурі поліклініки;
- за телефонами: (057) 373-90-50 з 8.30 до 16.00;
Звертаємо Вашу увагу, що лікарські прийоми здійснюються за попереднім записом. Обов’язковою умовою медичного обслуговування у консультативній поліклініці інституту є картка амбулаторного хворого (первинна медична документація — форм форма № -25/о), яка виписується у реєстратурі поліклініки медичним реєстратором.
Пацієнт обслуговується в реєстратурі у порядку живої черги, за винятком:
- учасників АТО/ООС, військових дій на території України;
- ветеранів війни, інвалідів війни;
- учасників Великої Вітчизняної війни та ветеранів бойових дій;
- учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції; - осіб з інвалідністю
В консультативній поліклініці хворим проводяться всі необхідні методи обстеження: електрокардіографія, Холтерівське моніторування електрокардіограм, добове моніторування артеріального тиску, навантажувальні проби – велоергометрiя і тредміл, рентгенологічні, ультразвукові обстеження, ендоскопія, колоноскопія, денситометрія, комп’ютерна томографія, спірометрія та інші.
Всі обстеження в умовах консультативної поліклініки інституту проводяться згідно стандартів та уніфікованих клінічних протоколів, затверджених МОЗ України відповідно до Міжнародної класифікації хвороб.
Госпіталізація пацієнтів в клініку інституту.
Госпіталізація хворих до клініки проводиться при наявності показів за узгодженням лікаря-консультанта, заступника медичного директора з лікувальної роботи та експертиз тимчасової непрацездатності з медичним директором.
Госпіталізація пацієнтів до клініки інституту здійснюється у приймальному відділенні за наявності:
- документа, що посвідчує особу;
- картки амбулаторного хворого (первинна медична документація – форма №-25/о);
- медичних документів (направлення на госпіталізацію, якщо є витяг з історії хвороби, дані обстеження).
У клініці Інституту працюють висококваліфіковані лікарі, більшість з яких мають науковий ступінь та вищу кваліфікаційну категорію.
Усі дослідження проводяться на сучасному високоінформативному обладнанні, а саме: ультразвуковому сканері преміум-класу Toshiba Aplio 500, системі томографічної комп’ютерної HI Speed CT/e Dual (Китай) з лазерною системою візуалізації DRYVIEM 5700 Kodac, ендоскопічній відеосистемі Fujinon W-88, цифровому дистанційному апараті Iconos R 100 (Siemens) з проявною камерою «Агфа – РС 1000», ЕДР-750 В з УРІ «Угорщина» з проявною камерою “Kodak” (Японія), холтерiвськiх системах для монiторування ЕКГ “Diacard” (Солвейг, Україна) та ВІ6600-3 (Heaco, Англiя), системі добового моніторування ABPM50 (Heaco, Англiя) та “MD plus1” (Спектромед-Україна, Харкiв, шестиканальних електрокардiографах BTL-08MT+ (BTL, Чешська Республіка), “Юкард-200” (Ютас, Київ) та ECG 600G (Heaco, Англiя), дiагностичному автоматизованому комлексі “Кардiо +” з програмним забезпеченням (Метекол, Нежин, Україна) та велоергометрі Kettler X1 (Німеччіна), ультразвукових допплерівських сканерах “Ultima PA” (Радмiр, Харкiв), ультразвуковій діагностичній системі VIVID 3 (General Electric Medical Systems, США), ультразвуковій скануючой системі Soneus P7 (Ultrasign, Україна).
Лабораторії Інституту обладнані найсучаснішими приладами – багатофункціональними автоматичними та напівавтоматичними сучасними аналізаторами: аналізатором біохімічним автоматичним Humastar 300SR, гематологічнии автоматичним аналізатором MYTHIC 18 (Швейцарія), аналізатором імуноферментним LABLINE-26, кількісним імунофлуоресцентним аналізатором FA-50 GENRUI, аналізатором біохімічним напівавтоматичним BTS-350 (Іспанія) та аналізавтором сечі UF-66. Також лабораторії обладнані коагулометром «HUMACLOT JUNIOR» (фірми Human, Німеччина), мікроскопом прямим бінокулярним Nicon ECLIPSE E 100 (Японія), біологічним мікроскопом XSP-128 M China, тринокулярним мікроскопом з цифровою відеосистемою (Micros) та програмним забезпеченням для вивчення морфології клітин, дозаторами «Biohit», «Ленпипет», «Гранум».
З часу відкриття інституту працює відділення реанімації та інтенсивної терапії.
Спеціалізація відділення: лікування хворих з невідкладними терапевтичними станами – гострим коронарним синдромом, гострою серцевою недостатністю (серцевою астмою, набряком легенів, ТЕЛА), декомпенсацією ХСН, небезпечними для життя порушеннями ритму серця, важкою артеріальною гіпертонією, важкими формами ХНН, декомпенсованим цирозом печінки та іншими.
Відділення забезпечує цілодобове чергування бригади лікарів і медичного персоналу, багато хто з яких має ступінь кандидата медичних наук, вищу кваліфікаційну категорію по анестезіології і реаніматології, кардіології, що гарантує надійний контроль за станом здоров’я пацієнта, висококваліфіковану спеціалізовану допомогу при невідкладних станах.
Відділення оснащене сучасними приладами, за допомогою яких здійснюється контроль за хворими, а саме: апаратом штучної вентиляції легень «DRAGEN», генераторами холодного туману LONGRAY, апаратом штучної вентиляції легенів ICU VENTILATOR CWH-3010, секторним кардіологічним датчик 3Sc-RS, системой автоматичного аерозольного розпилення рідини з туманоутворюючим ефектом SILVERGATE LST E+, концентраторами кисню для медичного використання OLD-10, апаратом для інвазивної та неінвазивної вентиляції легенів Ventilogic LS, аппаратом для неінвазивної вентиляції легенів VENTImotion 2, концентраторами кисню для медичного використання М50, електрокадіостимулятором ендокардіальної стимуляції зовнішній «ЕКС-СЕТАЛ-1В», дефібрилятором – монітором S6, компресорною установкою СБ4\С -24 OLD15, висушувачами повітря DRY6, інфузоматами P500 Syrsnge Pump, повітряними насосами OLD15(ТА-15), змінною батарея для апарата штучної вентиляції легенів Ventilogic LS, інфузійним насосом SN-1500, електрокардіографом 600 G (Heaco), моніторами пацієнта - uMEC 10, uMEC 12 та Dash 3000,) дефібрилятором - монітором Nіchon Kohden, автоматичною центральною станцією подачі кисню та вакууму Bohrer, дефибрилятором ДКІ-Н-15ст., апаратом для плазмаферезу “Гемофенікс”, реанімаційною валізою ULM CASE III, зовнішньою батареєю VENTI power (WM 27850). Відділення оснащено джерелом безперебійного живлення NRT-7000Л та джерелом безперебійного живлення з правильною синусоїдою ONLAIN-RT-10KL-L-LCD.