Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

portret_maloy_3.jpg
logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої Національної академії медичних наук України”

(057) 373-90-00         (057) 373-90-50
nit_pr@ukr.net  

logo.jpg

13-14 червня 2024 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «XII наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології»

   

                          «XII наукова сесія. Новітні технології в теоретичній та клінічній

                 гастроентерології», присвячена 60-річчю Державної установи «Інститут

                                        гастроентерології НАМН України»

 

          13-14 червня 2024 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «XII наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології» Присвячена 60-річчю Державної установи «Інститут гастроентерології НАМН України» Україна, Буковель.

          У своєму вступному слові президент НАМН України, академік НАН України, академік НАМН України, професор Цимбалюк В.І. привітав колектив установи з ювілеєм та провів нагородження співробітників Інституту з нагоди 60-річчя ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України».

          Вітання з нагоди 60-річчя ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» від імені колективу ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України» передав д-р мед. наук, с. н. с., вчений секретар інституту Олексій Гріднєв. Олексій Євгенійович підкреслив, що довгі роки плідного співробітництва пов'язує колективи і висловив надію на подальшу співпрацю, що сприятиме прогресу наукової думки в галузі гастроентерології та інтеграції в європейський та світовий науковий простір.

          Співробітники нашого інституту прийняли також участь в науковій програмі заходу, зокрема у перший день роботи конференції свою доповідь представила в.о. директора ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України», член-кореспондент НАМН України, д-р мед. наук, професор Галина Фадєєнко «Оптимізація лікування неспецифічного виразкового коліту». Вона підкреслила, що неспецифічний виразковий коліт є тяжким хронічним, майже пожиттєвим захворюванням і потребує особливого відношення стосовно його лікування, яке завдяки появі сучасних технологій має більше можливостей для досягнення стійкої ремісії. Саме тому оптимізація лікування неспецифічного виразкового коліту є вкрай актуальною.

          Доповідь д-ра мед. наук, с. н. с. Олексія Гріднєва була присвячена коморбідності гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) з ожирінням. За даними дослідження STEPS в Україні 59% дорослих людей мають надлишкову масу тіла, з яких майже 25% - ожиріння. Цей діагноз «краде» до 10 років життя людини, наражаючи її на ризик виникнення серйозних хронічних хвороб: цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, щонайменше 12 видів раку, захворювань печінки та ін. У доповіді висвітлювались питання механізмів розвитку ГЕРХ при ожирінні, а також зверталася увага на Європейські рекомендації 2022 року, згідно яких у пацієнтів з ГЕРХ необхідно проводити рутинний скринінг харчового статусу для виявлення пацієнтів з ризиком ожиріння. Зниження ваги (принаймні на 10%) пов’язане з покращенням симптомів ГЕРХ і зменшенням використання інгібіторів протонної помпи та може привести до повного зникнення симптомів ГЕРХ.

          Канд. мед. наук, старший науковий співробітник відділу вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України» Тетяна Соломенцева з доповіддю «Корекція нутритивного статусу у хворих з хронічним панкреатитом» прийняла участь у роботі на другий день заходу.

          Тетяна Аноліївна відмітила, що статистичні дані стосовно хронічного панкреатиту невтишні, поширеність його висока, а щорічна захворюваність во всьому світі зростає.  У своїй доповіді вона звернула увагу, що відповідно до рекомендацій Європейського товариства клінічного харчування та метаболізму хронічний панкреатит розглядається як захворювання яке пов’язане з ризиком недостатності харчування з багатьох причин що вимагає нутритивної підтримки. Отже, вкрай потрібен своєчасний скринінг таких пацієнтів з подальшим проведенням індивідуальних заходів щодо нутритивної підтримки, яка повинна стати частиною рутинної клінічної практики в комплексному лікуванні хворих з хронічним панкреатитом.

 

podar1.jpg
podar2.jpg

Вручення пам’ятного подарунку та вітального адресу директору Інституту гастроентерології НАМН України, члену-кореспонденту НАМН України, заслуженому лікарю України, доктору медичних наук, професору Юрію Мироновичу Степанову

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 373-90-50
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а

Код ЄДРПОУ: 04528465