Фадєєнко Галина Дмитрівна

fadeenkoГалина Дмитрівна Фадєєнко – добре відомий терапевт і гастроентеролог, учениця і послідовник Героя України академіка Любові Трохимівни Малої – яскравого представника Харківської терапевтичної школи.

завідувач відділом вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями, доктор медичних наук, професор, лікар-гастроентеролог вищої кваліфікаційної категорії, лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії.

Науковий стаж - 30 роки.

Клінічний стаж - 44 роки.

Вперше в Україні Г. Д. Фадєєнко було розроблено алгоритм ранньої неінвазивної діагностики стеатозу і стеатогепатиту неалкогольної етіології; запропоновано гематологічні критерії прогнозу розвитку фіброзу і цирозу печінки при хронічних гепатитах.

Широкому загалу науковців та лікарям відомі наукові роботи проф. Г. Д. Фадєєнко з вивчення патології органів травлення, коморбідності хвороб органів травлення з іншими захворюваннями, зокрема гастроезофагеальної рефлексної хвороби (ГЕРХ) та ішемічної хвороби, ГЕРХ та гіпертонічної хвороби, ГЕРХ та ожиріння, ГЕРХ та хронічні обструктивні захворювання легень, неалкогольної жирової хвороби печінки та порушень ліпідного обміну і атеросклерозу та ін.

Галина Дмитрівна започаткувала проведення в інституті фармакогенетичних та нутрігенетичних досліджень при терапевтичних захворюваннях, результати яких дозволяють забезпечити індивідуальний підхід до кожного пацієнта з урахуванням його генетичних особливостей.

За пропозицією професора Фадєєнко Г.Д. розвивається пріоритетний для України напрямок внутрішньої медицини – профілактика неінфекційних захворювань (НІЗ) - спрямований на розробку та створення програм індивідуальної та групової профілактики НІЗ з метою ранньої діагностики найбільш поширених НІЗ, скринінгу пацієнтів з коморбідною патологією терапевтичного профілю з наступним застосуванням диференційованих профілактичних заходів для попередження розвитку ускладнень. В 2014 р. проф. Фадєєнко Г. Д. стала засновником громадської організації «Асоціація профілактичної медицини».

За ініціативи Г.Д. Фадєєнко започатковані і регулярно проводяться в різних регіонах України виїзні засідання терапевтичної школи академіка Л.Т.Малої, в рамках яких популяризується розвиток профілактичного напрямку.

За підтримки Галині Дмитрівні в Харкові створена й успішно діє громадська асоціація «Молоді вчені і спеціалісти інститутів НАМН України».

Професор Фадєєнко Г.Д. - автор понад 600 наукових робіт, в тому числі 38 монографій, довідників та підручників. Наукові розробки професора Фадєєнко Г.Д. захищені патентами України та авторськими свідоцтвами. Отримано 35 свідоцтв на право інтелектуальної власності.

Професор Фадєєнко Г.Д. приймає активну участь у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації: Під її керівництвом підготовлено 2 доктора медичних наук, 13 кандидатів медичних наук, в теперішній час продовжує керівництво над виконавцями дисертаційних досліджень.

Фадєєнко Г.Д. є фундатором гастроентерологічної служби в Харківському регіоні, членом Президії правління Асоціації гастроентерологів України та Президії Правління Української асоціації гастроентерологів, секретарем Українського відділення Всесвітньої асоціації гастроентерологів, Головою Харківського товариства гастроентерологів, членом Правління Українського товариства терапевтів, головним редактором видань «Український терапевтичний журнал» та «Сучасна гастроентерологія».

За багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок в розвиток медичної науки Фадєєнко Г.Д. нагороджена  грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом (2013р.); почесним знаком «За розвиток соціального партнерства» Федерації професійних спілок України (2015 р.); подякою обласного комітету Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України (2015 р.); почесними грамотами та дипломами Президії НАМН України за кращі науково-дослідницькі роботи (2013, 2014, 2015); подякою Харківського міського Голови (2016) а також знаком пошани Національної академії медичних наук (2016) та медаллю «Трудова слава» ІІ ступеня (2016);   Орденом  Преподобного Агапіта цілителя Печерського (2018).

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

тел +38 (057) 373-90-32