Копиця Микола Павлович

kopycyaКопиця Микола Павлович, народився 23 грудня 1955 року на Сумщині. Працює в інституті з 1981 року одразу після закінчення з відзнакою лікувального факультету Харківського медичного інституту.

З 1985 року по 2002 рік був завідуючим відділення реанімації та інтенсивної терапії, з 2005 року – завідуючий відділу гострого інфаркту міокарда (з 2017 року відділ профілактики та лікування невідкладних станів). Після закінчення заочної аспірантуру за спеціальністю «кардіологія» в 1991 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Простациклін-тромбоксанова система та агрегація тромбоцитів при гострому інфаркті міокарда». У 2004 році захистив докторську дисертацію «Вплив структурно- функціональних та нейрогуморальних факторів на розвиток серцевої недостатності та частоту шлуночкових аритмій при інфаркті міокарду. Шляхи прогнозування та профілактики».

Учасник багатьох Конгресів європейського товариства кардіологів, конференцій Асоціації спеціалістів із серцевої недостатності ЄТК, невідкладних станів, порушень серцевого ритму та ін.

Основні напрямки наукової діяльності:

Член Європейського товариства кардіологів, Українського товариства кардіологів, член робочої групи з невідкладних станів Асоціації кардіологів України, член редколегії «Українського терапевтичного журналу», «Раціональна фармакотерапія», «Кардіологія: від теорії до практики» та ін.

Автор понад 350 публікацій, 12 винаходів, співавтор 8 підручників, довідників та методичних рекомендацій.

Заслужений лікар України (1998 р.), нагороджений Грамотами Президії НАМН України, Міністра охорони здоров’я України, голови Харківської обласної адміністрації та ін.