Рудик Юрій Степанович

Рудик Юрій Степанович

Завідувач відділу клінічної фармакології та фармакогенетики неінфекційних захворювань, доктор медичних наук

Телефон: (057) 373- 90-90

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У 1986 році  з відзнакою закінчив лікувальний факультет Харківського медичного інституту та поступив у клінічну ординатуру  Українського науково-дослідного інституту  терапії АМН України за спеціальністю «кардіологія». З 1988 року працював в Інституті молодшим науковим співробітником відділу атеросклерозу та його ускладнень. В 1990 році закінчив вечірнє відділення механіко-математичного факультету Харківського державного університету. В 1991 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Роль кальмодуліну в регуляції активності Са-АТФази еритроцитів у хворих ІХС в динаміці антиангінальної терапії». З 1991 року – старший науковий співробітник відділу клінічної фармакології та фармакотерапії  Інституту терапії АМН України. Стипендіат Премії Кабінету міністрів України (1993-1995 р.р.). У 2003 році захистив докторську дисертацію «Роль бактеріальної і вірусної інфекції в маніфестації та перебігу атеросклерозу». З 2001 року завідуючий відділу клінічної фармакології та фармакотерапії (з 2016 року - відділ клінічної  фармакології та фармакогенетики неінфекційних захворювань). Має вищу категорію з кардіології. Науковий стаж – 30 років, клінічний стаж – 32 роки. Заступник  голови Комісії з питань етики та деонтології  Інституту. Учасник  багатьох Конгресів європейського товариства кардіологів (ЄТК), конференцій Асоціації спеціалістів із серцевої недостатності  ЄТК, з атеросклерозу  та гіпертонії  ЄТК, постійний учасник  Національних конгресів кардіологів України та ін.

Основні  напрямки наукової діяльності: 

Член Асоціації з серцевої недостатності Європейського товариства кардіологів (HFA of the ESC Member), член Європейського товариства з атеросклерозу (European society on atherosclerosis), член Європейської асоціації з кардіоваскулярної профілактики та реабілітації (European Association for Cardiovascular Prevention & Rehabilitation), член Асоціації з гострої серцево-судинної допомоги (Acute Cardiovascular Care Association). Голова Харківського відділення Української асоціації фахівців із серцевої недостатності, член робочої групи із серцевої недостатності  Асоціації кардіологів України. Головний редактор журналу «Раціональна фармакотерапія»,  член редколегії «Українського терапевтичного журналу» та ін. Заступник голови проблемної комісії «Клінічна фармакологія і клінічна фармація».

Автор понад 400 публікацій, 15 винаходів, співавтор 10 підручників, довідників та методичних рекомендацій. Багаторазово нагороджувався Почесною грамотою Президії академії медичних наук України. Нагороджений медаллю М.Д Стражеска за досягнення в охороні здоров`я (2016).