Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

portret_maloy_3.jpg
logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т.Малої Національної академії медичних наук України”

(057) 373-90-00         (057) 373-90-50
nit_pr@ukr.net  
  therapy@amnu.gov.ua

logo.jpg

11 березня 2021 року співробітники відділу профілактики та лікування хвороб нирок при коморбідних станах ДУ “Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої Національної академії медичних наук України” приєдналися до проведення щорічного дня боротьби з захворюваннями нирок #WorldKidneyDay, який був започаткований Міжнародним товариством з нефрології (International Society of Nephrology) та Міжнародної федерації ниркових фондів (International Federation of Kidney Foundations) ще у березні 2006 року. Темою 2021 року є: «Здорові нирки всім і всюди: нормальне життя з хворобою нирок».

За статистичними даними близько 10% населення земної кулі страждає на хронічну хворобу нирок (ХХН). Більше 2 мільйонів осіб у всьому світі отримують лікування діалізом або є реципієнтами ниркового трансплантата Набагато більшу кількість пацієнтів потребує лікування, але не отримує його.

Тема «Нормальне життя з хворобою нирок» була обрана з метою поліпшити освіту пацієнтів і підвищити їх обізнаність в питаннях симптоматичного лікування захворювань нирок, а також розширити можливості пацієнтів.  Все це, в кінцевому підсумку, має на меті сприяння участі в житті пацієнтів.  При всьому тому, що ефективні заходи по профілактиці хвороб нирок і їх прогресування дуже важливі, пацієнти із захворюваннями нирок (включаючи тих, чиє життя залежить від діалізу і трансплантації) і ті, хто здійснює догляд за ними, повинні відчувати підтримку, особливо в період пандемій  та інших лих.  Саме на цьому необхідно зосередити зусилля співтовариств, що займаються наданням допомоги нирковим хворим.

Також науковці відділу підтримують виклик «Мої 8 золотих правил»  #MyGr8Rule як символічний жест, щоб пам’ятати, що нирки є життєво важливими органами і про них слід піклуватися. Ця акція закликає всіх людей по всьому світу, будь-якої культури та віку, доглядати за нирками та запобігати захворюванням нирок.

Ось ці 8 правил:

 1. Підтримуйте фізичну форму, будьте активні
 2. Харчуйтесь здорово
 3. Перевірте і контролюйте рівень цукру в крові
 4. Перевірте і контролюйте свій артеріальний тиск
 5. Споживайте відповідну кількість рідини
 6. Не паліть
 7. Не приймайте безрецептурні протизапальні / знеболюючі таблетки регулярно
 8. Перевірте функцію нирок, якщо у вас є фактори «високого ризику»:
  • у вас діабет
  • у вас артеріальна гіпертензія
  • ви страждаєте ожирінням
  • у вас є сімейна історія захворювання нирок

На нашу думку пацієнтоорієнтірований підхід повинен бути провідним, як в дослідженнях, так і в практиці та політиці охорони здоров'я.  Розширення повноважень пацієнтів, партнерські відносини і поліпшення взаємодії, поряд зі зміною парадигми в сторону заснованого на самовизначення підходу до надання допомоги, допоможуть надихнути пацієнтів з ХХН і вселити в них надію і впевненість, що вони можуть жити нормальним життям.

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л. Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 373-90-50
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а

Код ЄДРПОУ: 04528465