Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

portret_maloy_3.jpg
logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т.Малої Національної академії медичних наук України”

(057) 373-90-00         (057) 373-90-50
nit_pr@ukr.net  
  therapy@amnu.gov.ua

logo.jpg

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень

      Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень (World Chronic Obstructive Pulmonary Disease Day, World COPD Day) щорічно відзначається в середу в другий або третій тижні листопада з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

      Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) - це прогресуюче захворювання легень, яке частіше виникає у курців, викликаючи стійке обмеження проходження повітряного потоку в дихальних шляхах, яке лише частково зворотне.

      Основні причини розвитку хвороби - куріння, тютюновий дим, забруднення повітря, контакт з випарами хімічних речовин.

      ХОЗЛ розвивається повільно і частіше проявляється після 40 років.  Найпоширенішими симптомами ХОЗЛ є задишка, хронічний кашель і виділення мокротиння.

      Головною профілактикою ХОЗЛ є цілковита відмова від куріння.  ХОЗЛ може виникнути і у людей, що працюють на шкідливому виробництві, тому їм слід дотримуватися техніки безпеки, щепитися від грипу та пневмококової інфекції, та дотримуватися здорового способу життя.

     Основною причиною проведення даного Дня послужила наростаюча поширеність і збільшення смертності від ХОЗЛ у всьому світі.

     Необхідно звернути увагу громадськості до взаємозв'язку легеневої патології і курінням, підвищити обізнаність про захворювання, розповісти про можливі наслідки і способи їх запобігання.  Профілактика - більш простий і щадний спосіб зберегти здоров'я нації.

 

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л. Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 373-90-50
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а

Код ЄДРПОУ: 04528465