Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

portret_maloy_3.jpg
logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої Національної академії медичних наук України”

(057) 373-90-00         (057) 373-90-50
nit_pr@ukr.net  
  therapy@amnu.gov.ua

logo.jpg

100 років з дня народження академіка Любові Трохимівни Малої

 

Її ім’я відоме як серед медичної спільноти та пересічних громадян України, так і за її межами. Любов Мала – двічі Герой України, Почесний Громадянин м. Харкова №1. ЇЇ ім’я носить Національний Інститут терапії, її ім’ям названо проспект, де розташований Інститут, галузева академічна премія, обласна стипендія для молодих вчених. 

Учні академіка Л.Т. Малої стали відомими ученими, організаторами і керівниками в практичній охороні здоров'я, директорами наукових закладів, завідують кафедрами в Харківському, Запорізькому, Сумському, Тернопільському, Ашгабадськом, Ташкентському, Луганськом, Алма-Атінськом, Кишинівському і інших медичних інститутах. У числі аспірантів і клінічних ординаторів кафедри, якою завідувала Л.Т. Мала, були лікарі з Німеччини, Ірану, Палестини, Лаосу, Йемену, Лівану, Сірії, В'єтнаму, Колумбії, Непалу, Йорданії і інших країн.

Академік Національної академії медичних наук України, засновник відомої наукової терапевтичної школи, Любов Трохимівна підготувала 36 докторів і 188 кандидатів медичних наук, опублікувала понад 700 наукових праць, з них 32 монографії.

Життя Любові Трохимівни Малої – це взірець служіння своїй професії, своєму народу, своїй країні.

За великі заслуги перед Батьківщиною харків’яни та учні Любові Трохимівни Малої вшановують її пам’ять. Меморіальні дошки встановлено на будівлі Національно Інституту терапії та Харківського національного медичного університету, в яких вона працювала багато років, на домі, в якому вона жила, бронзовий пам’ятник – на могилі.

Сьогодні робочий день в Інституті терапії розпочався зборами, присвяченими 100-річчю з дня народження Л.Т. Малої, на яких були присутні співробітники Інституту, кафедри внутрішніх хвороб № 1, кафедри клінічної фармакології та внутрішньої медицини ХНМУ та студенти ХНМУ.

До присутніх звернулася директор установи професор Фадєєнко Галина Дмитрівна, яка розповіла про свого вчителя, засновника і першого директора Інституту терапії, Людину з Великої літери академіка Любов Трохимівну Малу.

Аудиторії була представлена презентація життєвого шляху Любові Трохимівни під виконання пісні «Женщина по имени Любовь» на вірші Його Високопреосвященства Митрополита Харківського і Богодухівського Владики Никодима.

Наприкінці зборів представники від інституту та кафедр відвезли корзину квітів до пам’ятника академіка Малої Л.Т. на кладовищі.

+100letye01.jpg
+100letye03.jpg
+100letye021.jpg
+100letye04.jpg

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 373-90-50
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а

Код ЄДРПОУ: 04528465