Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т.Малої Національної академії медичних наук України”

logo3.jpg

15 січня 2019 р. відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я під керівництвом голови Комітету Богомолець Ольги Вадимівни за підтримки народного депутата Біловола Олександра Миколайовича.

Серед питань порядку денного було розглянуто «Звернення колективу ДУ «Національний інститут терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України» до Комітету з охорони здоров’я з проханням схвалити наукові розробки Інституту, як такі, що доцільно розвивати в Україні поряд з іншими країнами світу».

На засіданні директором Інституту проф. Фадєєнко Г.Д. було представлено новий перспективний напрямок досліджень стосовно впливу на мікробіом людини шляхом його визначення молекулярно-генетичними методами, що було підкріплено власними результатами проведених інноваційних досліджень співробітниками Інституту, які довели результативність та перспективність впливу на мікробом у хворих з неінфекційними захворюваннями та зацікавленість закордонних фахівців. На сьогодні продовження досліджень обмежено з причини практичної відсутності їх фінансування і проводиться переважно за рахунок власного ентузіазму. У зв’язку з цим подальша робота потребує наступних кроків, які неможливі без підтримки держави.

Усі члени комітету: Богомолець О. В., Корчинська О. А., Донець Т. А., Мусій О. С., Сисоєнко І. В., Колганова О. В., Бахтеєва Т. Д., Березенко С. І., Біловол О. М., Кириченко О. М., Мельничук С. П., Шипко А. Ф., Шурма І. М., Яриніч К. В. підтримали пропозиції ДУ «Національний інститут терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України» щодо персоналізованої стратегії лікування та профілактики найбільш поширених неінфекційних захворювань, за що одностайно проголосували.

На засідання було запрошено віце-президента Національної академії медичних наук України, академіка НАМН України, директора ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України», Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, професора Коваленка В.М., який висловив підтримку перспективного напряму досліджень з боку НАМНУ.

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я запропонував звернутися з даними пропозиціями до Кабінету Міністрів України та Національної академії наук України та підтримати інноваційну стратегію персоналізованого підходу в сучасній медицині та створити єдиний державний науково-клінічний центр молекулярно-генетичних досліджень з профілактики неінфекційних захворювань. 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я О. Богомолець, член комітету О. Біловол, директор ДУ «Національний інститут терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України» професор Фадєєнко Г. Д. та ведучі співробітники Інституту терапії

Доповідь директора ДУ «Національний інститут терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України» професора Фадєєнко Г. Д. на засіданні комітету

Шановні колеги та відвідувачі сайту!

13 січня 2019 р. виповнюється 100 років з дня народження видатної людини, Громадського діяча, Науковця, Лікаря, Вчителя, Організатора охорони здоров’я України академіка Любові Трохимівни Малої.

Її ім’я відоме як серед медичної спільноти та пересічних громадян України, так і за її межами. Любов Мала – двічі Герой України, Почесний Громадянин м. Харкова №1. ЇЇ ім’я носить Національний Інститут терапії, її ім’ям названо проспект, де розташований Інститут, галузева академічна премія, обласна стипендія для молодих вчених. 

Учні академіка Л.Т. Малої стали відомими ученими, організаторами і керівниками в практичній охороні здоров'я, директорами наукових закладів, завідують кафедрами в Харківському, Запорізькому, Сумському, Тернопільському, Ашгабадськом, Ташкентському, Луганськом, Алма-Атінськом, Кишинівському і інших медичних інститутах. У числі аспірантів і клінічних ординаторів кафедри, якою завідувала Л.Т. Мала, були лікарі з Німеччини, Ірану, Палестини, Лаосу, Йемену, Лівану, Сірії, В'єтнаму, Колумбії, Непалу, Йорданії і інших країн.

Академік Національної академії медичних наук України, засновник відомої наукової терапевтичної школи, Любов Трохимівна підготувала 36 докторів і 188 кандидатів медичних наук, опублікувала понад 700 наукових праць, з них 32 монографії.

Життя Любові Трохимівни Малої – це взірець служіння своїй професії, своєму народу, своїй країні.

За великі заслуги перед Батьківщиною харків’яни та учні Любові Трохимівни Малої вшановують її пам’ять. Меморіальні дошки встановлено на будівлі Національно Інституту терапії та Харківського національного медичного університету, в яких вона працювала багато років, на домі, в якому вона жила, бронзовий пам’ятник – на могилі.

Сьогодні робочий день в Інституті терапії розпочався зборами, присвяченими 100-річчю з дня народження Л.Т. Малої, на яких були присутні співробітники Інституту, кафедри внутрішніх хвороб № 1, кафедри клінічної фармакології та внутрішньої медицини ХНМУ та студенти ХНМУ.

До присутніх звернулася директор установи професор Фадєєнко Галина Дмитрівна, яка розповіла про свого вчителя, засновника і першого директора Інституту терапії, Людину з Великої літери академіка Любов Трохимівну Малу.

Аудиторії була представлена презентація життєвого шляху Любові Трохимівни під виконання пісні «Женщина по имени Любовь» на вірші Його Високопреосвященства Митрополита Харківського і Богодухівського Владики Никодима.

Наприкінці зборів представники від інституту та кафедр відвезли корзину квітів до пам’ятника академіка Малої Л.Т. на кладовищі.

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л. Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 370-28-18
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а