Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

portret_maloy_3.jpg
logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої Національної академії медичних наук України”

(057) 373-90-00         (057) 373-90-50
nit_pr@ukr.net  
  therapy@amnu.gov.ua

logo.jpg

Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень відзначається щорічно у середу другого чи третього тижня листопада

      Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень відзначається щорічно у середу другого чи третього тижня листопада з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

    Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) належить до списку найбільших проблем охорони здоров'я. За оцінками ВООЗ, близько 600 мільйонів людей у ​​світі страждають на цю недугу. Вона призводить до значного зниження якості життя. Щороку понад 3 мільйони людей працездатного віку помирають від цього захворювання. ХОЗЛ є четвертою причиною смерті у світі. За останні 15-20 років відзначено значне зростання захворюваності на ХОЗЛ у різних країнах світу. У середньому від 8% до 22% осіб віком 40 років і більше страждають на ХОЗЛ.

    При ХОЗЛ уражаються легені, бронхи, що призводить до звуження дихальних шляхів та погіршення дихання.

    Основними факторами ризику розвитку ХОЗЛ є куріння, а відмова від цієї шкідливої ​​звички – важливий крок у профілактиці та лікуванні цього захворювання. Поширеність ХОЗЛ більше серед курців, ніж серед некурців; серед чоловіків більше, ніж у жінок. Але в той же час привертають увагу й інші фактори ризику – професійні шкідливості: вплив пилу та хімічних речовин на робочих місцях; забруднення повітря в приміщенні при приготуванні їжі та обігріванні за допомогою біопалива тощо.

     Багато людей роками хворіють на ХОЗЛ, передчасно помирають від його ускладнень. Серед усіх хворих на ХОЗЛ лише у половини встановлено діагноз.

    ХОЗЛ – це хронічне захворювання, яке піддається лікуванню.

    Для ранньої діагностики ХОЗЛ рекомендується дати відповіді п'ять питань:

     Ви палите?

     Вам 40 років чи більше?

     Вас турбує вранці кашель?

     Чи відкашлюєте Ви мокроту?

     Чи відчуваєте Ви задишку?

     Якщо отримано 3 або більше позитивних відповідей, то такий пацієнт має високий ризик ХОЗЛ. І в цьому випадку необхідно звернутися до лікаря для більш детального обстеження – проведення спірометрії, рентгенографії легень, аналізів крові та мокротиння.

   Запам'ятайте, що вчасне розпочате лікування сприяє зникненню симптомів захворювання, покращенню якості життя, профілактиці розвитку ускладнень ХОЗЛ, які можуть призводити до інвалідності та смерті.

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 373-90-50
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а

Код ЄДРПОУ: 04528465