Потапенко Анна Василівна

к. мед. наук Потапенко Анна Василівна

Науковий співробітник відділу вивчення

                                                 процесів старіння і профілактики

метаболічно-асоційованих захворювань,

лікар ендокринолог  другої кваліфікаційної категорії

                                 З  2003 по 2009 навчалася в Харківському   національному

                             Медичному університеті та отримала диплом спеціаліста

                               за фахом- лікар загальної практики та сімейної медицини.

                                 2009-2011 р. – навчалась в інтернатурі, за фахом

           «Загальна практика-сімейна медицина» на базі

                                 Чугуївської ЦРЛ  (заочний цикл) та  на базі                                  

                        кафедри  загальної  практики-сімейної медицини ХНМУ

                                        (очний цикл). За час навчання в інтернатурі запланувала науково-кваліфікаційну роботу на наукову ступінь магістра медицини за темою: «Механізми формування вторинного остеопорозу у хворих на цукровий діабет».

В 2012 році  отримала сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Терапія». Наприкінці 2012 році отримала сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Ендокриногія». З 2013 по теперішній час працюю лікарем ендокринологом  в КНП « Харківської поліклініки № 26» ХМР та в КНП «Харківської поліклініки № 17» ХМР. З червня 2015 по 2016 рік працювала лікарем терапевтом в ХМП № 17.

 З 2015-2018 рр. навчалася в заочній аспірантурі відділу комплексного зниження ризику хронічних неінфекційних захворювань  ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т.Малої НАМН України», за спеціальністю- «Внутрішні хвороби». Тема дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук: «Оптимізація діагностики та лікування неалкогольної жирової хвороби печінки в поєднанні з субклінічним гіпотиреозом на підставі оцінки кардіометаболічних змін».

16 листопада 2018 року отримала звання кандидата медичних наук за спеціальністю « Внутрішні хвороби»

Міжнародні та вітчизняні конференції, симпозіуми: Європейський конгрес NAFLD Sammit 2019 (2019 р., Севілья, Іспанія)

Публікації: 1.Потапенко А. В. Динаміка кардіометаболічних показників на тлі  комплексної терапії у хворих на субклінічний гіпотиреоз в поєднанні з неалкогольним стеатозом печінки//Український журнал медицини, біології та спорту. – 2017.-№3(5).- С. 71-76

  1. Kolesnikova E., Potapenko A. Effect of the cardiometabolic risk factors on vascular aging in patients with non-alcoholic fatty liver disease concomitant with subclinical hypothyroidism. Georgian medical news. 2017. № 9(270). P. 69-75.
  2. Kolesnikova O., Zaprovalna O., Potapenko A. Association of cardiovascular risk factors with leukocyte telomeres length// Eur Geriatr Med: abstracts of the 15th International Congress of the European Geriatric Medicine Society.- 2019, Krakow.-Vol.10, Suppl 1.-P.S113, P-253.

Основні наукові інтереси:  вивчення впливу факторів передчасного старіння в формуванні  метаболічно-асоційованих захворювань та  розробка методів первинної і вторинної профілактика . E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.