Гріднєв Олексій Євгенійович

Гріднєв Олексій Євгенійович – працює в Інституті з вересня 2004 року, на посаді вченого секретаря Інституту. Також він з 2004 року по теперішній час є співробітником відділу вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями та співвиконавцем наукових робот відділу.

Провідний науковий співробітник відділу вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями, доктор медичних наук, старший науковий співробітник, лікар-гастроентеролог першої кваліфікаційної категорії, лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії.

Науковий стаж - 18 років.

Клінічний стаж - 20 років.

Вперше в Україні Гріднєвим О.Є. було вивчено рівні апеліну-12 та їх зв'язок зі статтю, метаболітами оксиду азоту та показниками добового моніторування артеріального тиску при поєднаному перебігу гастроезофагеальної рефлексної хвороби (ГЕРХ) та гіпертонічної хвороби (ГХ). Вперше в Україні вивчено особливості гістоморфологічного стану слизової оболонки стравоходу при коморбідному перебігу ГЕРХ і ГХ. Отримані дані дозволили розробити модели прогнозування підвищення ступеня ГХ у хворих з коморбідним перебігом ГЕРХ та ГХ та прогнозування розвитку ерозивної форми ГЕРХ у хворих з коморбідним перебігом ГЕРХ та ГХ.

Крім того, науковцям та лікарям відомі наукові роботи О.Є. Гріднєва з вивчення коморбідності хвороб органів травлення з іншими захворюваннями, зокрема ГЕРХ і ГХ, ГЕРХ та ожиріння, неалкогольної жирової хвороби печінки та порушень ліпідного обміну та ін.

В останні роки Гріднєв О.Є. розробляє напрямок стосовно мікробіому кишечнику та його впливу на розвиток захворювань органів травлення. Також ним розробляється напрямок впровадження дослідження впливу фекальної трансплантації мікробіоти  при лікуванні захворювань кишечнику та печінки.

Приймав активну участь у роботі Європейської групи з створення банку стулу для фекальної трансплантації мікробіоти.

Гріднєв О.Є. є автором понад 140 наукових робіт, в тому числі співавтором 14 монографій, довідників, керівництв та підручників. Наукові розробки Гріднєва О.Є. захищені 4 об’єктами права інтелектуальної власності. 

Гріднєв О.Є. приймає участь у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації - керівник 2 здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії поза аспірантурою зі спеціальності 222 «Медицина».

Гріднєв О.Є. є членом Українського відділення Всесвітньої асоціації гастроентерологів, секретарем харківського відділення ГО «Українська гастроентерологічна асоціація», секретарем товариства гастроентерологів Харківського наукового товариства, членом Українського відділення Всесвітньої асоціації гастроентерологів, членом товариства терапевтів Харківського наукового товариства та Асоціації профілактичної медицини, а також членом редколегії видань «Український терапевтичний журнал» та «Сучасна гастроентерологія».

За вагомий внесок у розвиток медичної науки і практики Гріднєв О.Є. у 2013 та 2018 роках нагороджений Почесною грамотою, а у 2015 та 2017 роках році Подякою президії Національної академії медичних наук України, а також у 2019 році Почесною грамотою Харківської Міської ради.

Олексій Євгенійович успішно поєднує наукову та адміністративну роботу з роботою у тендерному комітеті Інституту, де виконує обов’язки заступника голови тендерного комітету Інституту.

Також він приймає активну участь у організації конференцій, що проводяться за участі Інституту.  

Крім того, він є помічником директора Інституту з цивільного захисту й за дорученням директора Інституту регулярно організує практичні заняття з цивільного захисту серед керівного складу Інституту.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

тел +38 (057) 373-90-22