Бондар Тетяна Миколаївна

Бондар Тетяна Миколаївна, старший науковий співробітник лабораторії імуно-біохімічних і молекулярно-генетичних досліджень, кандидат біологічних наук.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Графік роботи: з 9.00 до 16.42 з понеділка по п'ятницю.

В 1981 році закінчила Харківський державний університет імені О.М.Горького (нині Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна) за спеціальністю «біологія». У 1985-1989 р.р. навчалась в аспірантурі за спеціальністю «Біохімія» і у 1989 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук на тему «Ферментативна утилізація ліпопероксидів в нормі та при атеросклерозі». Працює в інституті з 1989 року.

Неодноразово проходила курси підвищення кваліфікації в Академії післядипломної освіти і має сертифікат лікаря-спеціаліста з клінічної біохімії.

Види діяльності: Основним напрямком наукової діяльності на теперішній час є впровадження широкого спектру молекулярно-генетичних методів дослідження, які ґрунтуються на використанні можливостей методології кількісної ПЛР у режимі реального часу (визначення поліморфізму багатьох цільових генів; визначення експресії мРНК у клітинах крові; визначення відносного вмісту мікро-РНК; визначення відносної та абсолютної довжини теломер; визначення відносного та кількісного складу мікробіоти кишківника).

Є виконавцем лабораторних фрагментів багатьох НДР, пов’язаних з дослідженням нейро-гуморальних механізмів виникнення та хронізації серцево-судинних, бронхо-легеневих та кишково-шлункових захворювань.

Науковий стаж: 36 років.

Публікації: Є співавтором 282 наукових робіт, в тому числі 67 статей в виданнях, що рекомендовані ВАК, в тому числі 11, що індексуються в базах Scopus та Web of Sciences, 20 патентів, 2 свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір.

Нагороди: За багаторічну сумлінну працю і активну життєву позицію неодноразово нагороджувалася грамотами адміністрації Інституту та Харківської міської Ради.