Рудик Юрій Степанович

Завідувач відділу клінічної фармакології та фармакогенетики неінфекційних захворювань, доктор медичних наук, професор

Телефон: (057) 373- 90-90

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У 1986 році  з відзнакою закінчив лікувальний факультет Харківського медичного інституту та поступив у клінічну ординатуру  Українського науково-дослідного інституту  терапії АМН України за спеціальністю «кардіологія». З 1988 року працював в Інституті молодшим науковим співробітником відділу атеросклерозу та його ускладнень. В 1990 році закінчив вечірнє відділення механіко-математичного факультету Харківського державного університету. В 1991 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Роль кальмодуліну в регуляції активності Са-АТФази еритроцитів у хворих ІХС в динаміці антиангінальної терапії». З 1991 року – старший науковий співробітник відділу клінічної фармакології та фармакотерапії  Інституту терапії АМН України. Стипендіат Премії Кабінету міністрів України (1993-1995 р.р.). У 2003 році захистив докторську дисертацію «Роль бактеріальної і вірусної інфекції в маніфестації та перебігу атеросклерозу». З 2001 року завідувач відділу клінічної фармакології та фармакотерапії (з 2016 року - відділ клінічної  фармакології та фармакогенетики неінфекційних захворювань). У 2020 році присвоєно вчене звання професора зі спеціальності 222 Медицина. Заступник  голови Комісії з питань етики та деонтології  Інституту. Учасник  багатьох Конгресів європейського товариства кардіологів, конференцій Асоціації спеціалістів із серцевої недостатності  ЄТК, з атеросклерозу  та гіпертонії  ЄТК та ін.

Основні  напрямки наукової діяльності:   

Член Асоціації з серцевої недостатності Європейського товариства кардіологів (HFA of the ESC Member), член Європейського товариства з атеросклерозу (European society on atherosclerosis), член Європейської асоціації з кардіоваскулярної профілактики та реабілітації (European Association for Cardiovascular Prevention & Rehabilitation), член Асоціації з гострої серцево-судинної допомоги (Acute Cardiovascular Care Association). Голова Харківського відділення Української асоціації фахівців із серцевої недостатності, член робочої групи із серцевої недостатності  Асоціації кардіологів України. Головний редактор журналу «Раціональна фармакотерапія»,  член редколегії «Українського терапевтичного журналу», «Українського кардіологічного журналу» та ін. Заступник голови проблемної комісії «Клінічна фармакологія і клінічна фармація».

Автор понад 500 публікацій, 20 винаходів, співавтор понад 20 підручників, довідників та методичних рекомендацій.

Нагороджений медаллю  М.Д Стражеска за досягнення в охороні здоров`я (2016) та медаллю «За заслуги» за здобутки перед Асоціацією кардіологів України та особистий вклад у розвиток медичної науки - профілактику, діагностику і лікування серцево-судинних захворювань населення (2020).