Ви можете нас знайти за адресою м. Харків пр. Любові Малої, 2-а

logo2.png

Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т.Малої Національної академії медичних наук України”

logo3.jpg

Кліника інституту

Керівник клініки – головний лікар, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук - Тверетінов Олександр Борисович

Керівник клініки – головний лікар, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук – Тверетінов Олександр Борисович.

Керівник клініки – головний лікар, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук – Тверетінов Олександр Борисович.

Клініка Інституту є науково-практичним структурним підрозділом, де здійснюються наукові дослідження, розробляються і впроваджуються нові методи діагностики, лікування, профілактики захворювань внутрішніх органів та надається висококваліфікована спеціалізована медична допомога профільним хворим.

Клініка Інституту має всі необхідні сертифікати та ліцензіїМіністерства охорони здоров’я України для здійснення своїх завдань та функцій (ліцензія на медичну практику, ліцензія з ядерної та радіаційної безпеки державного комітету ядерного регулювання України, ліцензія на придбання, зберігання, перевезення, реалізацію (відпуск), знищення, використання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів).

У склад клініки входять клінічні підрозділи: відділення реанімації та інтенсивної терапії, ішемічної хвороби серця, гастроентерології та терапії, відділення гіпертензій і захворювань нирок, лікувально-діагностичне терапевтичне відділення, консультативна поліклініка, фізіотерапевтичне відділення, яке має кабінети світлолікування, електролікування, магнітотерапії, лікувальної фізкультури, акупунктури і масажу та консультативна поліклініка, яка розрахована на 350 відвідувань в зміну.

Діагностичні підрозділи: відділення функціональної та ультразвукової діагностики, рентгенологічне відділення, кабінет комп’ютерной томографії.

Підрозділи лабораторно- експериментальних досліджень: патолого-анатомічне відділення, клініко-діагностична лабораторія з бактеріологічним відділом і експрес- лабораторією.

Організаційні підрозділи: організаційно-методичний інформаційно-аналітичний відділ, метрологічна служба, відділ медичної статистики, архів.

Підрозділи загально-медичного призначення: приймальне відділення , центральне стерилізаційне відділення та загально-лікарняний персонал.

Клініка є базою для проведення наукових фундаментальних і прикладних досліджень інституту, а також базою для підготовки аспірантів, клінічних ординаторів згідно з профілем інституту.

Клініка здійснює всі види лікувально-діагностичної, консультативної та профілактичної допомоги населенню України у відповідності з основними напрямками діяльності і планом науково-дослідницьких робіт інституту.

Клініка надає високоспеціалізовану медичну допомогу особам, що направлені до Інституту для вирішення експертних питань з встановленням діагнозу та лікування пацієнтів, які відносяться до груп спостереження.

Діяльність клініки регламентується законами України, наказами Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, статутом Інституту, наказами і розпорядженнями директора інституту, рішеннями Вченої ради.

На базі клініки здійснюється розробка, апробація та впровадження інструктивних, методичних, інформативних матеріалів у відповідності до загальних направлень діяльності інституту.

В клініці створюється та ведеться реєстр (реєстри) відповідних контингентів хворих, що лікуються.

Клініка надає організаційно-методичну допомогу лікувальним закладам територіального, обласного та Республіканського рівня з питань лікування пацієнтів терапевтичного профілю.

Організація клінічної роботи.

1. Показання для направлення до ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України»: захворювання внутрішніх органів: серцево-судинної системи, органів травлення, диханнянирок в поєднанні з метаболічними розладами, а саме цукровим діабетом 2 типу, ожирінням, метаболічним синдромом та будь-які коморбітні стани, що потребують інтегрального підходу до діагностики і лікування.

2. Протипоказання для направлення до ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України»: інфекційні захворювання, гострі стани, які вимагають невідкладної допомоги в умовах хірургічного стаціонару, туберкульоз, веріфіковані онкологічні захворювання і захворювання крові, психічні захворювання, цукровий діабет у стадії декомпенсації, серцева недостатність ІІІ ст., дихальна недостатність ІІІ ст., гостра ниркова недостатність, хронічна ниркова недостатність у термінальній стадії, цироз печінки в термінальній стадії, хронічні хворі, які потребують постійного стороннього догляду та хворі, які не можуть самостійно пересуватися.

3. Порядок направлення хворих до інституту: хворому необхідно пред’явити паспорт, направлення до Інституту, виписку з амбулаторної карти чи історії хвороби з результатами проведених обстежень згідно стандартів, можливих до виконання в регіоні, флюорографію, огляд уролога (для чоловіків), гінеколога (для жінок).

Основні напрямки діяльності:

– здійснює всі види лікувально-діагностичної, консультативної та профілактичної допомоги населенню України у відповідності з основними напрямками діяльності і планом науково-дослідницьких робіт Інституту;

– надає високоспеціалізовану медичну допомогу особам, які направлені до Інституту для вирішення експертних питань з встановлення діагнозу та лікування пацієнтів, які відносяться до груп спостереження;

У клініці Інституту працюють висококваліфіковані лікарі, більшість з яких мають науковий ступінь та вищу атестаційну категорію.

У консультативній поліклініці ведуть прийом лікарі-консультанти: професори, доктори та кандидати медичних наук, лікарі першої та вищої категорії з 15 спеціальностей, у тому числі: з терапії, кардіології, гастроентерології, пульмонології, нефрології, імунології, неврології, ендокринології, урології, отоларингології, стоматології та інші.

У разі необхідності хворим проводяться обстеження: електрокардіографія, Холтерівське моніторування електрокардіограм та артеріального тиску, навантажувальні проби – велоергометрія та тредміл-тест, рентгенологічні, ультразвукові обстеження, комп’ютерна томографія, відеоендоскопія з прицільною біопсією, спірографія, денситометрія, клінічні, бактеріологічні, біохімічні дослідження та інші. Усі дослідження проводяться на сучасному високоінформативному обладнанні, а саме: відео-ендоскопічній системі V-70 (Японія),відеоколоноскопі ЕС-380LKp (Японія), системі томографічної комп’ютерної HI Speed CT/e Dual (Китай), рентген-діагностичному апараті Siemens Iconos 100 (Німеччина), ендоскопічній відеосистемі Fujinon (Японія), ультразвуковій діагностичній системі з допплером LOGIQ 5, (США), системі холтерівського моніторингу Dia Card (Україна), електрокардіографі 6-канальному зі спіроприставкою BTL-08MD6 (Чехія), ультразвуковій діагностичній системі Vivid-3 (США), системі добового моніторування ЕКГ Philips (Нідерланди), сканері цифровому ультразвуковому з кольоровим допплером Ultima PA, (Україна), комплексі діагностичному автоматичному Кардіо+ з велоергометром Kettler X1(Україна).

Лабораторії Інституту обладнані найсучаснішими приладами – мікроскопом прямим бінокулярним NIKON EKLIPSE E100 (Японія), мікроскопом лабораторним СЕРІЇ: МС-50 фірми MICROS (Австрія), аналізатором напівавтоматичним імуноферментним мікропланшетним ImmunoChem-2100 (США), аналізатором Gastro+ Gastrolyzer, аналізатором біохімічним напівавтоматичним ВТS– 350 (Іспанія), аналізатором біохімічним BS – 3000 М (КНР), аналізатором гематологічним автоматичним MYTHIC 18 (Швейцарія), аналізатором біохімічним автоматичним “HumaStar 200” (Німеччина).

У консультативній поліклініці щорічно консультується понад 50 тисяч мешканців різних областей України, з них більше ніж 5900 хворих проходять курс стаціонарного обстеження, лікування та реабілітації.

З часу відкриття інституту працює відділення реанімації та інтенсивної терапії. Спеціалізація відділення: лікування хворих з невідкладними терапевтичними станами – гострим коронарним синдромом, гострою серцевою недостатністю (серцевою астмою, набряком легенів, ТЕЛА), декомпенсацією ХСН, небезпечними для життя порушеннями ритму серця, важкою артеріальною гіпертонією, важкими формами ХНН, декомпенсованим цирозом печінки та іншими. Відділення забезпечує цілодобове чергування бригади лікарів і медичного персоналу, багато хто з яких має ступінь кандидата медичних наук, вищу кваліфікаційну категорію по анестезіології і реаніматології, кардіології, що гарантує надійний контроль за станом здоров’я пацієнта, висококваліфіковану спеціалізовану допомогу при невідкладних станах.

 


Державна установа
“Нацiональний iнститут терапії iменi Л. Т. Малої
Національної академії медичних наук України”

Контакти:

(057) 370-28-18
(057) 373-90-67

Адреса:

61039 Україна,
м. Харків

пр. Любові Малої, 2-а